Informacje biograficzne

Jolanta Baworowska

poetka

Urodziła się 5 kwietnia 1962 r. w Elblągu. Ukończyła Liceum Ogólnokształcące w Żarach i Studium Bibliotekarskie w Zielonej Górze. Zajmuje się opieką osób niepełnosprawnych. Debiutowała prozą poetycką na łamach „Twórczości Robotników”. Należy do ZLP od 2001 r. Mieszka w Żarach.


Halina Bohuta-Stąpel

jest autorką liryki, tekstów kabaretowych oraz scenariuszy, tłumaczy z języka niemieckiego twórczość śląskich literatów - Ottona Juliusa Bierbauma, Gerharda Reischa, Karla von Holtei'a. Dotychczas ukazało się drukiem sześć tomików poetyckich jej autorstwa, scenariusz filmowy, teatralny oraz scenariusz słuchowiska radiowego oraz płyta CD z autorskimi piosenkami kabaretowymi. Debiutowała w latach siedemdziesiątych XX w. na łamach prasy studenckiej i wrocławskiej.

Jej felietony, reportaże, wiersze, proza, i tłumaczenia publikowane były m.in. w pismach „Pro Libris”, „Gazeta Lubuska”, „Gruenberger Wochenblatt” (Zielona Góra), „Pegaz Lubuski”(Gorzów Wlkp.), ”Obrzeża” (Zgorzelec), „Autograf” (Gdańsk). Wchodzi w skład zespołu redakcyjnego pisma „Pasje Literackie”, któremu patronuje WiMBP w Zielonej Górze oraz zielonogórski Oddział ZLP, należy do Stowarzyszenia Aktorów Niezależnych i Stowarzyszenia Jeszcze Żywych Poetów. Wraz z Aleksandrą Matusiak-Kujawską i Władysławem Edelmanem tworzy Literacki Kabaret HALLO.

Hanna Bilińska-Stecyszyn

pisarka

Mieszka w Lubniewicach. Ur. 6 lipca 1953 r. w Poznaniu. Absolwentka LO w Gubinie (1972), filologii polskiej WSP w Zielonej Górze (1977). Nauczycielka j. polskiego 1977-2008. Debiut: „Beznadziejny przypadek” (fragmenty dziennika) w miesięczniku „Twój Styl”, marzec 1998, opowiadanie „Historia czterotomowa” w tomie „A wszystko przez tę książkę” (2015), opowiadanie „Powrót” w antologii „Nikomu się nie śniło” (2016). Książki: „Pelunia” (wspomnienia), (ZLP 2019), nominacja do Lubuskiego Wawrzynu Literackiego w r. 2020; „Wbrew pozorom” (powieść), (Silver 2021); „Druga szansa, czasem trzecia” (powieść), (Silver 2022).

Jako autorka opowiadań, felietonów, recenzji itp. współpracuje z czasopismami „Pegaz Lubuski”, „Gubin i Okolice”, ”Inspiracje”, „Moja Przestrzeń Kultury”. W latach 90. współpracowała z „Gazetą Nową” (oddział gorzowski). W 2022 r. otrzymała III nagrodę w konkursie literackim „O złote pióro” im. T. Firleja. Blogerka. www.kobietadomowa.worpress.com

Edward Derylak

prozaik

Edward Derylak – ur. w 1953 r. w Harasiukach nad Tanwią. Prozaik. Autor powieści Cień lasu (2008), opowieści (z Tomaszem Lipowskim) Czołgiści, czołgiści… (2011); tomów opowiadań Styro (2004), Wedelmann (2014), Historie niewyśnione (2016), opowiadania Per ardua ad astra (2009). Współautor kilkunastu almanachów i antologii. Redaktor Gawęd żagańskich (2008) Adama Stawczyka, współredaktor książki-albumu Dwudziesty dziewiąty w obiektywie (2014). Laureat ponad 40. ogólnopolskich konkursów literackich. Prezes Grupy Literackiej „Dysonans” we Wrocławiu. Członek Związku Literatów Polskich. Mieszka i pracuje w Żaganiu.


Maria Jolanta Fraszewska

poetka, publicystka, eseistka.

Urodziła się w 1958 r. w Słupsku. Ukończyła socjologię na Uniwersytecie Zielonogórskim oraz podyplomowo poradnictwo psychologiczne UZ, a także psychologię rozwoju dziecka na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu.

Debiutowała wierszem w "Gazecie Nowej" w Zielonej Gorze oraz „Gońcu Pomorskim” w 1990 r. Publikowała wTygodniku Literackim Śmigło“, "Totart", „bruLionie“, „Przedprożach“, w „Radiowej Książce Poetyckiej”, „jednodniówce” wydanej przez TF.Totart po 30 latach. Także w: „Na Winnicy“, „Pro Libris“, w Pasjach Literackich", Piśmie Literacko-Artystycznym "Bezkres", w almanachach "Bezkresu", artzinach oraz kilku antologiach zielonogórskich. Od roku 2013 uczestniczy w programie unijnym Emultipoetry: „Wiersze na murach". "Murki" jej autorstwa znajdują się również w antologii "Wiersze na murach" – wybór z lat 2010-2020.

Jest autorką trzynastu publikacji. Dwukrotnie nominowana do Lubuskiego Wawrzynu Literackiego (1996 Wio w snach i 2021 Płonące języczki). W 2022 otrzymała dyplom uznania w konkursie Kobieta Roku Województwa Lubuskiego za działalność artystyczną i społeczną.

Jest członkinią Związku Literatów Polskich od 2021 r. Współpracuje z Lubuskim Stowarzyszeniem na Rzecz Kobiet „Baba”. Mieszka w Zielonej Górze.

Agnieszka Ginko-Humpries

poetka, pisarka, tłumaczka

Ur. 1973 w Katowicach. Ukończyła filologię angielską na Uniwersytecie Jagiellońskim. Publikuje pod nazwiskiem Ginko. Debiutowała wierszami w „Opcjach” w 1998. Za poezję i prozę dla dzieci otrzymała w 2015 ogólnopolską Nagrodę Guliwer w Krainie Olbrzymów. W 2018 otrzymała Nagrodę Kulturalną Prezydenta Zielonej Góry, gdzie od 5 lat mieszka. Należy do Stowarzyszenia Jeszcze Żywych Poetów (od 2016) i Związku Literatów Polskich (od 2019). Autorka pięciu książek dla dzieci: wierszy Ciotka Klotka i inne historie (Pascal, 2010, wyróżnione w konkursie Książka Przyjazna Dziecku 2011), Podróż Srebrnego (Wilga, 2014, finalistka Konkursu Makuszyńskiego 2014), Tutlandia (Media Rodzina 2013, nominowana do nagrody Książka Roku 2013 IBBY), Tutlandia – Niespodzianki (Media Rodzina 2015, wyróżnienie FENIKS 2016 na Targach Książki w Warszawie) oraz Bajki z dżungli i oceanu (Media Rodzina, 2018, umieszczona na Liście BIS PS IBBY, polecana przez jurorki konkursu #książkaroku2018 PS IBBY) i nominowany do Lubuskiego Wawrzynu Literackiego. Dwukrotnie nominowana do Nagrody Literackiej im. Andrzeja K. Waśkiewicza. W 2017 opublikowała tomik wierszy „Kruche”, nominowany do Lubuskiego Wawrzynu Literackiego. Swoje wiersze publikowała w wielu czasopismach, m.in. Kresy, Opcje, Akant, Fraza, Pro Libris, Pegaz Lubuski, Jesteśmy, Relacje-Interpretacje, w londyńskich czasopismach The Wolf i Arts Professional, i serbskim Povelie. W 2020 ukaże się jej tomik Modlitwa spod znaku Ryb (ProLibris, Zielona Góra).

Katarzyna Jarosz-Rabiej

poetka, pisarka

Urodziła się 4 września 1946 r. w Zielonej Górze. Ukończyła Centrum Kształcenia Ustawicznego w Zielonej Górze. Pracowała m.in. w Archiwum Państwowym w Starym Kisielinie koło Zielonej Góry. Obecnie jest na emeryturze. Debiutowała wierszem w „Zastalowcu” w 1978 r. Otrzymała Nagrodę Kulturalną im. Jakuba Wojciechowskiego (1995), Nagrodę Kulturalną Prezydenta Zielonej Góry (2010) i Nagrodę Literacką ZLP im. Andrzeja K. Waśkiewicza (2014). Jej wiersze tłumaczono na języki: angielski, grecki, hiszpański, niemiecki i rosyjski. Należy do ZLP od 1997 r. Mieszka w Zielonej Górze.

Krzysztof Jeleń

poeta, tłumacz

Urodził się 19 lipca 1963 r. w Rudnej koło Głogowa. Ukończył filologię romańską na Uniwersytecie Wrocławskim. Pracuje jako nauczyciel w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Głogowie. Debiutował w „Zarzewiu” w 1981 r. Tłumaczy z języka francuskiego i włoskiego. Należy do ZLP od 2001 r. Mieszka w Głogowie.

Zbigniew Marian Jelinek

poeta, prozaik

Urodził się 19 maja 1955 r. w Zielonej Górze. Ukończył Państwowe Zaoczne Studium Kultury i Oświaty dla Dorosłych w Poznaniu. Pracował m.in. w Estradzie Ziemi Lubuskiej, Zarządzie Regionu NSZZ „Solidarność”, Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej. Był redaktorem naczelnym miesięcznika „Winnica Zielonogórska”. Debiutował wierszem na łamach „Nadodrza” w 1975 r. Członek ZLP od 1986 r. Mieszka w Książu Śląskim koło Zielonej Góry.

Władysław Klępka

poeta, tłumacz

Urodził się 26 stycznia 1942 r. w Krężnicy Jarej koło Lublina. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie, potem studiował kulturoznawstwo na Uniwersytecie im. Marii Curie-Skłodowskiej. Pracował m.in. jako instruktor plastyki w Regionalnym Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze. Obecnie jest emerytem. Debiutował przekładami z języka gruzińskiego na łamach „Poezji” w 1985 r. Otrzymał Nagrodę Kulturalną m. Puławy (1978) i Lubuskiego Animatora Kultury (2009). Jego wiersze tłumaczono na język niemiecki. Dawniej tłumaczył z języka gruzińskiego, obecnie z czeskiego. Członek ZLP od 2007 r. Mieszka w Zielonej Górze.

Tadeusz Kolańczyk

poeta

Urodził się w 1948 r. w Jurkowie w Wielkopolsce. Z zawodu jest zegarmistrzem. Debiutował wierszem. Otrzymał Nagrodę Specjalną im. Władysława Stanisława Reymonta. Do ZLP należy od 2012 r . Mieszka w Głogowie.

Zbigniew Kozłowski

prozaik

Urodził się 13 czerwca 1952 r. w Lidzbarku Warmińskim. Studiował w jeleniogórskiej filii Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, ukończył też Studium Bibliotekarskie. Prowadził działalność gospodarczą, obecnie pracuje w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żarach. Otrzymał Lubuski Wawrzyn Literacki (2005). Należy do ZLP od 2006 r. Mieszka w Żarach.

Eugeniusz Kurzawa

poeta, publicysta, edytor, animator kultury

Urodził się 3 stycznia 1954 r. Od urodzenia związany ze Zbąszyniem. W 1980 r. ukończył pedagogikę kulturalno-oświatową w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Zielonej Górze. Był dziennikarzem i redaktorem czasopism i gazet w Suwałkach („Krajobrazy”), Białymstoku („Kurier Podlaski”, „Kurier Poranny”, „Goniec Kresowy”, „Herold bis”), Zbąszyniu („Zbąszynianin”), Warszawie („Gazeta Młodych”, „Integracje”), Zielonej Górze („Gazeta Nowa”, „Gazeta Lubuska”, „Komunikaty Nadodrzańskie”, samizdatu „K2”) i Wolsztynie („Na Temat”). Następnie zatrudniony jako redaktor w Stowarzyszeniu Gmin RP Region Kozła - prowadził czasopismo "Podkoziołek" (do 2018). Od 2019 r. do 2022 redagował zielonogórskie pismo "Inspiracje". Od 2022 r. redaguje rocznik popularnonaukowy "Szkice Nadobrzańskie" wydawany przez Region Kozła.

Debiutował jako poeta wierszem w „Nadodrzu” (1976) oraz tomikami „Serial codzienny” w serii "Pokolenie, które wstępuje" (Warszawa 1979) oraz "Wiem?" (Zielona Góra 1979). Autor kilkunastu zbiorów wierszy (ostatni "Ćwiczenia z rozpaczy" 2011), licznych redakcji i opracowań, w tym dot. A. K. Waśkiewicza, ponadto pozycji bibliograficznych, legend, monografii "Region Kozła. Vademecum" (2018) oraz wspomnień autobiograficznych pt. "Spis treści" (2020).

Otrzymał m.in. Nagrodę Wojewody Suwalskiego (1984), Nagrodę Artystyczną Młodych im. Stanisława Wyspiańskiego (1987), Nagrodę Kulturalną Prezydenta Zielonej Góry (1995 wspólnie z żoną oraz w 2019), Zielonogórskiego Czarta Kulturalnego (1999), Lubuski Wawrzyn Literacki (2004), Lubuskiego Animatora Kultury (2009) i Nagrodę Literacką im. Jarosława Iwaszkiewicza (2016) oraz zielonogórską "Winiarkę" (2019) i Nagrodę Kulturalną marszałka województwa lubuskiego (2020). Jego wiersze tłumaczono na języki: angielski, białoruski, estoński, litewski, łużycki, niemiecki i rosyjski. Członek ZLP od 23 VI 1989; od 21 III 1988 r. jako kandydat. W latach 1996-2019 prezes oddziału ZLP w Zielonej Górze, obecnie prezes honorowy.

Włodzimierz Kwaśniewicz

eseista, prozaik

Urodził się 3 września 1947 r. w Zielonej Górze. Ukończył studia historyczne na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie też obronił pracę doktorską z zakresu bronioznawstwa. Był kustoszem w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze i dyrektorem Lubuskiego Muzeum Wojskowego w Zielonej Górze z siedzibą w Drzonowie. Obecnie przebywa na emeryturze. Debiutował esejem w „Gazecie Lubuskiej” w 1975 r. Otrzymał Nagrodę Twórczą Młodych „Zielone Grono” (1985), Lubuską Nagrodę Kulturalną (1988), Nagrodę Stowarzyszenia Autorów Polskich za Książkę Roku (1988), Nagrodę Kulturalną Prezydenta Zielonej Góry (1993, 2004), Nagrodę Naukową Prezydenta Zielonej Góry (2001). Jest Honorowym Obywatelem Świdnicy i Honorowym Obywatelem Zielonej Góry. Jego prace tłumaczono na język rosyjski. Należy do ZLP od 1998 r. Mieszka w Zielonej Górze.

Zofia Mąkosa

pisarka

Mieszka w miejscowości Wielka Wieś (osada Linie) w woj. wielkopolskim. Urodziła się 28.10.1957 w Kargowej, ukończyła Liceum Ogólnokształcące w Sulechowie, studia wyższe na kierunku historia w Wyższej Szkole Pedagogicznej im. T. Kotarbińskiego w Zielonej Górze, studia podyplomowe - kierunek wiedza o społeczeństwie z edukacją europejską.

Autorka dwóch powieści napisanych w ramach trylogii (jeszcze nie ukończonej) pt.: "Wendyjska winnica": "Cierpkie grona" (2017) i "Winne miasto" (2019). Ponadto publikowała opowiadania „Gdzie jest mój dom?” w antologii „Jabłoń i inne opowiadania” (2013), „Jeszcze wszystko będzie dobrze” (2013) „Mój Mount Everest” (2017), „Pas Oriona”(2017) publikacja w „Pro Libris”.

Zajęła III miejsce w XIII Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. E. Paukszty "Małe ojczyzny - pogranicze kultur i regionów" w 2012 r. za opowiadanie "Jeszcze wszystko będzie dobrze". Nominowana do Nagrody Literackiej ZLP im. Andrzeja K. Waśkiewicza (2017), dwukrotna zdobywczyni Lubuskiego Wawrzynu Literackiego (za rok: 2017 i 2019) za swoje dwie powieści.

Dorota Muszyńska

poetka

(wydawała również jako Dorota Muszyńska, Dorota Muszyńska-Koza, Dorota Muszyńska-Kozanowska)

Urodziła się 14 września 1963 r. w Zielonej Górze. Ukończyła filologię polską w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Zielonej Górze. Pracowała m.in. jako wychowawczyni w szkole. Debiutowała wierszem na łamach „Nadodrza” w 1982 r. Należy do ZLP od 1997 r. Mieszka w Zielonej Górze.

Waldemar Mystkowski

poeta, prozaik, krytyk literacki

Urodził się 27 lutego 1954 r. w Słupsku. Studiował polonistykę na Uniwersytecie Gdańskim i reżyserię w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Teatralnej i Telewizyjnej w Łodzi. Pracował m.in. jako dziennikarz w Lubuskim Ośrodku Telewizyjnym i TV 51, obecnie pracuje w witrynie internetowej Autograf. Debiutował wierszem na łamach „Studenta” w 1972 r. Jego wiersze tłumaczono na języki: czeski, grecki, niemiecki i ukraiński. Otrzymał Nagrodę Twórczą Młodych „Zielone Grono” (1984). Członek ZLP od 1984 r. Mieszka w Poznaniu.

Jolanta Pytel-Marciniszyn

poetka

Urodziła się 29 sierpnia 1952 r. w Zielonej Górze. Studiowała filologię polską z historią w Wyższej Szkole Nauczycielskiej w Zielonej Górze. Pracowała jako nauczycielka w szkole podstawowej, bibliotekarka i dziennikarka, obecnie utrzymuje się z renty. Debiutowała wierszem w „Nadodrzu” w 1970 r. Jej utwory tłumaczono na język angielski i niemiecki. Otrzymała Lubuski Wawrzyn Literacki (2004) i Nagrodę Literacką ZLP im. Andrzeja K. Waśkiewicza (2012). Należy do ZLP od 2007 r. Mieszka w Zielonej Górze.

Marcin Radwański

pisarz

Ur. 1978. Wielbiciel kryminałów, literatury obyczajowej i poezji. Autor książki z wierszami pt. „Czekając na…” (2015), zbioru opowiadań pt. „Skok w przepaść” (2015), „Miłość” (2019) oraz powieści kryminalnych: „Nieprzypadkowa ofiara” (2015), „Nie odrzucaj mnie” (2016), „Danie główne” (2017), a także powieści obyczajowej „Natalia Carpetieri” (2018). Stypendysta prezydenta Zielonej Góry w dziedzinie literatury za rok 2013. Współpracuje z kwartalnikiem literacko – kulturalnym „Pro Libris” i czasopismem „Moja przestrzeń kultury”. W 2017 roku otrzymał Lubuski Laur Literacki na gali Wawrzynów Literackich w kategorii sensacja, za książkę "Danie główne". Wiceprezes Zarządu zielonogórskiego oddziału Związku Literatów Polskich. Redaktor naczelny czasopisma „Pasje Literackie”. Na co dzień bibliotekarz w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. C. Norwida. Mieszka w Zielonej Górze.


Aldona Reich

Pisarka.

Ur. 12 kwietnia 1969 r. w Zielonej Górze. Magister filologii polskiej. Absolwentka studiów podyplomowych na kierunkach public relations oraz zarządzania środkami UE. Pracuje jako redaktor i korektor w Oficynie Wydawniczej Uniwersytetu Zielonogórskiego. Debiutowała w roku 2019 powieścią obyczajową "Tylko dobrzy ludzie zostali". Od 2020 r. współpracuje z Wydawnictwem "Vectra", które wydało trzy jej powieści kryminalne: "Bebok" (2020), "Strzyga" (2021) oraz "Utopiec" (2021) i cztery powieści obyczajowe: "Życie 2.0" (2020), "Tylko dobrzy ludzie zostali" (wznowienie 2022), "Dobre miejsce" (2022), "Zmiana czasu" (2022). W roku 2020 (lipiec-sierpień) Radio Zielona Góra emitowało powieść "Bebok" jako radiobook. W okresie wrzesień 2021-czerwiec 2022 na łamach "Gazety Lubuskiej" (wersja papierowa) ukazywała się powieść obyczajowa w odcinkach pt. "Ziemia odzyskana", która ukaże się w formie książki w 2023 r. Członkini ZLP od 2022 r.

Grażyna Rozwadowska-Bar

poetka

Urodziła się 5 lipca 1959 r. w Żarach. Ukończyła Technikum Włókiennicze w Żaganiu. Pracowała m.in. w zakładach włókienniczych Dekora w Żarach, prowadziła prywatną galerię sztuki, obecnie pracuje w Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej w Żarach. Współpracuje z magazynem „Biznes Lubuski”. Debiutowała wierszem na łamach „Słowa Żarskiego” w 1979 r. Należy do ZLP od 1998 r. Mieszka w Żarach.

Robert Rudiak

poeta, historyk literatury, krytyk literacki

Urodził się 24 lipca 1966 r. w Zielonej Górze. Ukończył filologię polską w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Zielonej Górze, a stopień doktora nauk humanistycznych uzyskał na Uniwersytecie Wrocławskim. Pracował jako nauczyciel języka polskiego w szkole średniej, był wykładowcą na Uniwersytecie Zielonogórskim, zastępcą dyrektora Regionalnego Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze. Pracuje w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zielonej Górze. Debiutował plakatem poetyckim Poster ‘88. Otrzymał Nagrodę Literacką „Głosu” ’99, Nagrodę Kulturalną Prezydenta Zielonej Góry (2008) i Zielonogórską Nagrodę Literacką „Winiarka” i Nagrodę Literacką ZLP im. Andrzeja K. Waśkiewicza (2011, 2016). Członek ZLP od 1992 r. Mieszka w Zielonej Górze.

Więcej na www.rudiak.like.pl

Alfred Siatecki

prozaik, autor słuchowisk, publicysta

Urodził się 18 czerwca 1947 r. w Kostrzynie nad Odrą. Ukończył studia przyrodnicze w Wyższej Szkole Rolniczej w Szczecinie i dziennikarstwo. Był redaktorem w „Nadodrzu”, „Gazecie Nowej” i „Gazecie Lubuskiej”. Jest emerytem i redaguje czasopisma stowarzyszeń społecznych. Debiutował opowiadaniem w „Wiadomościach Zachodnich” w 1969 r. Otrzymał Nagrodę Twórczą Młodych „Zielone Grono” (1982), Lubuską Nagrodę Kulturalną (1986), Nagrodę Kulturalną Prezydenta Zielonej Góry (1989), Lubuski Wawrzyn Literacki (2001), nagrodę redakcji „Studiów Zielonogórskich” (2011) i Nagrodę Literacką ZLP im. Andrzeja K. Waśkiewicza (2015). Jego opowiadania tłumaczono na języki: białoruski, górnołużycki, rumuński i niemiecki. Członek ZLP od 1985 r. Mieszka w Zielonej Górze.

Więcej na www.alfred-siatecki.pl

Marek Sienkiewicz

poeta, eseista

Urodził się 14 sierpnia 1962 r. w Głogowie. Ukończył politologię na Uniwersytecie Wrocławskim. Pracował jako nauczyciel historii, obecnie prowadzi działalność gospodarczą w zakresie dydaktyki. Debiutował wierszem w „Studencie” w 1985 r. Należy do ZLP od 2007 r. Mieszka w Głogowie.

Ewa Soroko

poetka

Urodziła się 2 sierpnia 1956 r. w Zielonej Górze. Ukończyła filologię klasyczną na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Utrzymuje się z renty. Debiutowała wierszem na łamach „Komunikatów w 1996 r. Pisze po polsku i angielsku. Należy do ZLP od 1998 r. Mieszka w Zielonej Górze.

Mieczysław Sosialuk

poeta

Urodził się 23 listopada 1949 r. w Chełmie Górnym na Pomorzu Zachodnim. Z wykształcenia jest ślusarzem spawaczem. Pracował m.in. w Przedsiębiorstwie Budowy Kopalń w Lubinie, obecnie przebywa na emeryturze. Debiutował wierszem w „Magazynie Literackim w 1998 r. Należy do ZLP od 2003 r. Mieszka w Głogowie.

Maria Szafran

poetka

Urodziła się w 3 maja 1946 r. w Nowosiółkach na Grodzieńszczyźnie. Ukończyła studia w Wyższej Szkole Inżynierskiej w Zielonej Górze. Pracowała w służbach ekonomicznych i w szkolnictwie. Obecnie przebywa na emeryturze. Debiutowała w 2006 r. w Internecie. Do ZLP należy od 2016 r. Mieszka w Świebodzinie.

Lech Jan Tuchocki

poeta

Urodził się 26 kwietnia 1940 r. w Kępnie w Wielkopolsce. Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest prokuratorem Prokuratury Okręgowej w Poznaniu w stanie spoczynku. Debiutował wierszem w „Wiadomościach Nowotomyskich„ w 1989 r. Należy do ZLP od 1997 r. Mieszka w Wolsztynie.

Zdzisław Wojtczak

prozaik

Urodził się 8 czerwca 1941 r. w wielkopolskim Kościanie. Ukończył studia na prawnicze w Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pracował w prokuraturach Powiatowej i Rejonowej w Nowej Soli, Prokuraturze Wojewódzkiej w Lesznie, Prokuraturze Okręgowej w Poznaniu i Prokuraturze Rejonowej i Powiatowej w Kościanie. Obecnie jest prokuratorem w stanie spoczynku. Debiutował opowiadaniem w „Gazecie Sądowo-Penitencjarnej w 1971 r. Należy do ZLP od 1999 r. Mieszka w Nowej Soli.

Adam Żuczkowski

poeta

Urodził się 1 grudnia 1952 r. w wielkopolskich Plebankach. Ukończył studia polonistyczne na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Był dyrektorem Gimnazjum w Kębłowie koło Wolsztyna, obecnie na emeryturze. Debiutował wierszem na łamach „Nadodrza” w 1989 r. Należy do ZLP od 1997 r. Mieszka w Wolsztynie.